niedziela, 13 Paź 2019


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 


Dzisiaj jest: Niedziela
13 Października 2019
Imieniny obchodzą
Daniel, Edward, Gerald, Geraldyna,
Maurycy, Mikołaj, Siemisław, Teofil

Do końca roku zostało 80 dni.
Zodiak: Waga
Forum III Wieku

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku

informują o niezwykle istotnym wydarzeniu   

FORUM TRZECIEGO WIEKU 2012

Forum III Wieku, konferencja towarzysząca XXII Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju, odbędzie się w dniach 5-8 września 2012 r. w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na wyzwania i dylematy, przed jakimi stoi świat, a w szczególności Europa, w kontekście problemów związanych z procesami demograficznymi i starzejącym się społeczeństwem oraz poszukiwanie ich rozwiązań. W sesjach plenarnych, panelach i debatach Forum III Wieku uczestniczą liderzy UTW i innych organizacji seniorskich a także krajowi i zagraniczni uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju, wśród których są osobistości życia politycznego, naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych. Forum III Wieku towarzyszą wydarzenia artystyczne, prezentacje ofert kulturalnych, turystycznych i wypoczynkowych Małopolski i Sądecczyzny.

Forum III Wieku jest wydarzeniem wpisanym w Krajowy Plan Działań na rzecz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 oraz w Program Obchodów Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku.


Koniecznie kliknij LUBIĘ TO ze strony: http://facebook.com/ForumTrzeciegoWieku i dołącz do Nas! Zapraszamy!

 

Partnerzy Biznesowi Forum III Wieku:

 

  

 

 
Perspektywa

 

Właściwa perspektywa jest niezwykle ważna.
Spójrz tutaj:
http://uploads.ungrounded.net/525000/525347_scale_of_universe_ng.swf
Każdy jest najważniejszym Obywatelem Wszechświata, choć dla każdego Wszechświat znaczy coś innego.
Dbajmy o nasze małe, lokalne Wszechświaty.

KaJa

 
Forum III Wieku 2012

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego od 2011 roku we współpracy z Sądeckim Uniwersytetem III Wieku oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń i Uniwersytetów III Wieku organizuje Forum III Wieku.
Od maja 2012 roku trwają przygotowania do tegorocznego Forum III Wieku, które będzie towarzyszyć Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju.
W dniu 6 września 2012 roku grupa blisko 150 osób – gości Forum III Wieku, wśród których będą przedstawiciele UTW z Polski i zagranicy oraz innych środowisk w tym organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych, instytucji kultury, zdrowia,  mediów lokalnych i ogólnopolskich, działających na rzecz aktywizacji starszego pokolenia, będzie uczestnikami dwóch paneli Forum III Wieku w Krynicy Zdrój.
Tematyka zaplanowanych paneli jest następująca:
1.    Integracja Społeczna w Dialogu Pokoleń – Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.
2.    Procesy Demograficzne. Wyzwanie dla NGO o lepszą jakość życia osób starszych.
Sesja Plenarna Forum III Wieku odbędzie się w dniu 7 września 2012 roku na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Sesja obejmie następujące panele:
1.    Profesjonalizacja sektorów UTW w Polsce (panel organizowany w ramach projektu „Profesjonalne Uniwersytety III Wieku w Polsce”)
2.    Seniorzy XXI Wieku – Wyzwania i Rekomendacje Działań.
Tego samego dnia zostaną uruchomione stoiska targowe w ramach w projektu „Sądecka Marka Turystyczna na Forum III Wieku 2012” – samodzielny projekt fundacji EIRO.
Następnie odbędą się warsztaty dla liderów UTW organizowane w ramach projektu „Profesjonalne Uniwersytety III Wieku w Polsce” dotyczące standardów działania UTW oraz procedur ich wdrażania.
Przewidziane są też liczne spotkania ze znanymi osobistościami związanymi z działalnością UTW z całej Polski, przedstawicielami instytucji państwowych, ministerstw, a także spotkania integracyjne na koncertach i innych występach artystycznych.

Patronaty honorowe objęli m.in.:
Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Ministrowie, Pełnomocnicy rządu, Województwo Małopolskie, Powiat Nowosądecki, Miasto Nowy Sącz

Dodatkowe informacje o powyższym wydarzeniu oraz innych atrakcjach przewidzianych w dniach 5-8 września 2012 roku można uzyskać na stronach:

http://forumtrzeciegowieku.pl

http://.sutw.pl
http://federacjautw.pl/putw/


KaJa

 
Sądecka_Marka_Turystyczna


Od 1 maja do 30 września 2012 roku Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego realizuje projekt dotyczący promocji Sądeckiej Marki Turystycznej na Forum III Wieku 2012.
Działania promujące polegają na opracowaniu katalogu firm i instytucji posiadających certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej, a następnie rozesłaniu ich do około 300 Uniwersytetów III wieku zlokalizowanych na terenie całej Polski.
Kolejnym działaniem promującym będzie przygotowanie stoisk targowych z produktami i usługami opatrzonymi Sądecką Marką Turystyczną, w Miasteczku Galicyjskim w dniu 7 września 2012 roku od godziny 12.30. Wydarzenie to towarzyszy 3-dniowej konferencji Forum III Wieku.
Promocja ofert turystyczno – wypoczynkowych, produktów i innych usług będzie realizowana z myślą nie tylko o sądeckich seniorach, ale także o seniorach z Polski, zagranicy i ich rodzinach.
Tym samym Miasteczko Galicyjskie w tym szczególnym dniu przekształci się nie tylko w „Miasteczko Seniorów”, ale również „Miasteczko Turystyki Sądeckiej”, w którym przy firmowych stoiskach będzie można nie tylko podziwiać produkty i usługi certyfikowane Sądecką Marką Turystyczną, ale także spróbować sądeckich specjałów kulinarnych.

 
Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej !

W dniu 20 października 2011 r. odbyło się przedsięwzięcie pn. „Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej ! ” Głównym celem Konferencji była promocja Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej wśród mieszkańców regionu nowosądeckiego, a w szczególności wśród młodzieży oraz osób z pokolenia 50+.

Głównym Partnerem przedsięwzięcia pn.„Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej ! ” było Województwo Małopolskie.

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego włączyła się w proces upowszechniania wiedzy o integracji europejskiej; o sukcesach, jakie do tej pory udało się w tym zakresie osiągnąć ale także problemy zagrażające idei jedności Europy. Ponadto naszym celem było rozbudzenie zainteresowań uczniów, studentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych problematyką integracji kontynentu, a także życiem społecznym, politycznym oraz gospodarczym Polski i Europy.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 180 osób w tym m.in. słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, młodzież szkolna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. O. Langego w Nowym Sączu a także przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Nowosądeckiego.

Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe konferencja została w całości zorganizowana w MCK „Sokół” W ramach I części trwającej od 12.00 do 13.30 uczestnicy mieli możliwość wysłuchania następujących prelekcji:

I. "Polska w UE – UE w Polsce" dr Jerzy Andrzej Wojciechowski -
specjalista z zakresu Prawa Unii Europejskiej, wieloletni Dyrektor 
Departamentu w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie w Urzędzie 
Komitetu Integracji Europejskiej, zajmujący się harmonizacją prawa
polskiego z prawem  unijnym. Wykładowca akademicki, publicysta, autor    
książek dot. problematyki integracji europejskiej.

II. „Małopolskie inwestycje sfinansowane ze środków Unii Europejskiej”
Jakub Szymański Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Kraków;

III. „Wpływ mechanizmów finansowych Unii Europejskiej na rozwój obszarów
wiejskich na przykładzie LGD Korona Sądecka” Monika Turek;

Po części merytorycznej Konferencji uczestnicy mieli możliwość degustowania kuchni wybranych krajów Unii Europejskiej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach oraz Panią Genowefę Pilch –Lichoń z firmy Agroturystyka „Basia” wraz  z Panią Antoniną Nosal z firmy Agroturystyka „Orzeł”, w przerwie odbyły się także konkursy dla dzieci i młodzieży,

W ramach happeningu, wystąpiły następujące zespoły:

  • Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych ”Gniazdo” ze Starego Sącza wraz z dziećmi z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Starym Sączu oraz dzieci z Zespołu Szkół w Barcicach – program artystyczny prezentujący poszczególne kraje UE,
  • Krzysztof Golonka –pokaz football freestyle;
  • Zespół Regionalny „Dolina Słomki” wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Stroniu, Gimnazjum im. Tytusa Czyżewskiego w Przyszowej, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Łukowicy oraz Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej  – program folklorystyczny.
  • Team Koxx –pokazy trialu rowerowego.

 

Napisali, powiedzieli o nas :

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/4915/b/1.html

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-nowosadecki/1183194-madre-slowo-gietkie-cialo.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Mariola Pękala -Piekarska

Koordynator przedsięwzięcia

 
Prezydencja 2011

 

 
« pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia »

Strona 14 z 15

 

Nasi Partnerzy