wtorek, 26 Sty 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Stycznia 2021
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 340 dni.
Zodiak: Wodnik
Fotorelacja z "Zielonego Dołu"

21 i 22 czerwca 2013 roku zostało utworzone stoisko informacyjno-edukacyjne na temat ERO 2013 dla seniorów, w Ośrodku "Zielony Dół" w Krakowie. Gościem specjalnym była Pani dr Marzena Breza Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, która omawiała m.in wyniki Programu ASOS - Aktywizacji Społecznej Osób Starszych oraz wspólnie z uczestnikami spotkania zarządu Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW konsultowała "Założenia długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020" - dokumentu nad, którym prace trwają od kilku miesięcy.

Zdjęcia z wydarzenia znaleźć można w Galerii.

 
Nowe technologie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy

wszystkie organizacje pozarządowe z Nowego Sącza i okolic, które chcą używać nowych technologii działać sprawniej.

Zapisy przyjmujemy przez portal Evenea.

27. czerwca w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" (mapa) eksperci i praktycy z organizacji pozarządowych podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniami na temat możliwości wykorzystania internetu przez ngo.


Podczas spotkania Bartłomiej Rak z Socjomanii opowie o tym, jak organizacje pozarządowe mogą w pełni wykorzystywać potencjał facebooka. Maciej Myśliwiec- wykładowca AGH i działacz AFN poradzi, jak zbierać prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie. Paweł Sroczyński z grupy COHABITAT podzieli się doświadczeniami z zarządzania pracą nad projektem angażującym wiele osób, czasem mieszkających w różnych miejscach.

W trakcie seminariów opowiemy też o Szkole Nowych Technologii – cyklu zajęć, dzięki któremu Wasza organizacja będzie mogła zdobyć kompleksową wiedzę na temat tego, jak używać narzędzi internetowych, żeby usprawniać i poszerzać swoją działalność.

Udział w seminariach to większa szansa na zakwalifikowanie się do Szkoły!

Seminaria są częścią projektu #ngo /SZKOŁA - nowe technologie dla organizacji pozarządowych obejmującego spotkania informacyjne, szkolenia, badania i opracowanie ogólnodostepnych publikacji. Jeśli chcecie być na bierząco -  śledźcie naszego Facebooka i stronę internetową.

WIĘCEJ O PRELEGENTACH

Bartłomiej Rak / dom szkoleniowy SocjomaniaSocjoTV

Maciej Myśliwiec / prezentacja na Now Go Online, Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie

Paweł Sroczyński / COHABITAT, kampania na Polak Potrafi

 

PROGRAM SEMINARIUM

NOWY SĄCZ

27. czerwca 2013
10.45 - 13.00

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół"

ul. Długosza 3

mapa

 

10.45 - 11.00

Rejestracja uczestników

11.00 – 11.10

Wprowadzenie – o #ngo /SZKOŁA nowych technologii.

11.10 -11.35

NGOsowy tutorial Facebookowy

Bartłomiej Rak

Socjomania

11.35 -12.00

Jak zbierać prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie

Maciej Myśliwiec

Wydział Humanistyczny AGH

Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie

12.00 - 12.25

Zarządzanie projektem przez internet - z bliska i na odległość

Paweł Sroczyński

Cohabitat

12.25 - 12.35

Przerwa kawowa

12.35 - 13.00

mini World Cafe - kawy ciąg dalszy i indywidualne dyskusje z prelegentami


 
PRAWA SENIORÓW W "ZIELONYM DOLE"

 

Fundacja EIRO organizuje w dniach 21-22 czerwca w Ośrodku "Zielony Dół" w Krakowie

stoisko informacyjne dla Seniorów.

Wydarzenie to będzie towarzyszyć zorganizowanemu przez Ogólnopolską Federacje Stowarzyszeń UTW walnemu zebraniu, w którym zakłada się, że będą uczestniczyć przedstawiciele 22 Uniwersytetów III Wieku działających na terenie całej Polski z miast takich jak: Andrychów, Brzeg Dolny, Gliwice, Kielce, Kraków, Leszno, Legionowo, Limanowa, Łazy, Miechów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Rabka Zdrój, Radomsko, Rzeszów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Tarnobrzeg, Tarnów, Warszawa, Zakopane, Zawiercie.

Seniorzy będą oni mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi nt Europejskiego Roku Obywateli 2013 w tym w szczególności z prawami jakie posiadają w państwach Unii Europejskiej.

Wśród materiałów informacyjnych będą m.in.:

Przewodnik po prawach obywatela UE. Swoboda przemieszczania się i pobytu w Europie, 2011

Aktywny senior. dodatek do Newsweeka przygotowany we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce

Osoby niepełnosprawne są równouprawnione. Strategia UE w sprawie niepełnosprawnych 2010-2020

Moje prawa podstawowe w Unii Europejskiej

Karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych w Unii Europejskiej. Warunki korzystania w państwach członkowskich. Karta Praw Podstawowych - wersja mini, 2008, EN, PL

 
Rozpoczęcie Kampanii ERO 2013 - 06.06.

 

W Nowym Sączu,  w dniu 6 czerwca br.  w MCK „Sokół”  zainaugurowana została  Kampania  informacyjno- edukacyjna  „EUROPEJSKI  ROK OBYWATELI 2013 –  MAŁOPOLSKA” która będzie trwać  do 30 listopada 2013.

Kampania nawiązuje do decyzji   Parlament u Europejskiego  i Rady Unii Europejskiej    w sprawie Europejskiego Roku Obywateli 2013.
W  spotkaniu, w którym brali udział członkowie Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sączu, Fundacji Europejskiego Instytutu Rozwoju  Obywatelskiego, przedstawiciele samorządów  miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej,  przedstawiciele parlamentarzystów  oraz Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych z Krakowa  uczestniczyła posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun.
W wykładzie na temat swobody przepływu osób, towarów i usług  na jednolitym rynku Unii Europejskiej, pani poseł mówiła o przysługujących prawach obywateli UE oraz o  pracach  w Parlamencie  Europejskim. Jednolity rynek UE otwiera możliwości przed wszystkimi Europejczykami i przynosi konkretne korzyści zarówno osobom fizycznym jak i firmom. Konsumenci mają dostęp do większej ilości towarów i usług; ważne jest aby były  one odpowiedniej jakości  na całym europejskim rynku. Polscy obywatele także z tych uprawnień korzystają.
Konsumenci i przedsiębiorcy mają zapewniony taki  sam poziom ochrony we wszystkich krajach UE. Zostało zniesionych wiele barier i jednolity rynek UE ciągle się rozwija i będzie oferował coraz więcej  nowych możliwości, np. Unia Europejska od zawsze była niechętna opłatom roamingowym, na które narażeni są właściciele telefonów komórkowych wykonujący połączenia z i do innych państw UE. Dlatego od kilku lat obserwujemy postępujący spadek opłat za roaming. Trwają prace nad całkowitym  zniesieniem  opłat roamingowych  na terenie UE.
Pani Róza Thun podkreśliła  także  znaczenie inicjatywy obywatelskiej oraz  konsultacji społecznych w tworzeniu prawa przez instytucje UE. Chcąc  aktywnie korzystać z tych uprawnień demokratycznych niezbędny jest dostęp do informacji. Dlatego tak ważne jest aby  informacje o pracach organów i instytucji UE  były tłumaczone na wszystkie języki narodowe krajów UE,  by obywatele UE mogli się z nimi łatwo zapoznać.
Wicedyrektor Marcin Gołąbek z Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych w swoim wystąpieniu  zadeklarował   współpracę z sądeckimi organizacjami pozarządowymi  w upowszechnianiu praw obywateli UE.
Celem  kampanii informacyjno- edukacyjnej  jest zwiększenie wśród  mieszkańców Małopolski świadomości  i wiedzy na temat praw i obowiązków wynikających z obywatelstwa  UE.

Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Fundacją Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego w Nowym Sączu lub Sekretariatem Sądeckiego UTW, w celu  uzyskania informacji  oraz umówienia na porady obywatelskie.
Kontakt:
Nowy Sącz ul. Jagiellońska 18.
Tel/fax 18 443 57 08
e- mail: fundacja @eiro.pl  lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.eiro.pl; www.sutw.pl 

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w zakładce GALERIA.

Więcej informacji o powyższym wydarzeniu znajdziesz na stronach:

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/sadecki-uniwersytet-trzeciego-wieku-zakonczyl-rok-akademicki-z-roza-thun,47760 - artykuł

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/6873/b/1.html - relacja z wypowiedziami osób

http://tv-ns.pl/poglady/material/6874/b/1.html - wystąpienie Pani Róży Thun

 
Kampania informacyjna ERO 2013 w MCK Sokół, Nowy Sącz

W dniu 6 czerwca 2013 roku w odbędzie się Inauguracja Kampanii informacyjno - edukacyjnej Europejskiego Roku Obywatela w Małopolsce 2013.

Miejscem inauguracji będzie MCK Soków w Nowym Sączu.

Rozpoczęcie około godziny 12.00

 

Gościem specjalnym kampanii będzie Pani Róża Thun posłanka do PE, która wygłosi wykład inauguracyjny. Wystąpi również Pan Wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie.

Uruchomione zostanie stoisko informacyjne z ulotkami i materiałami promującymi Europejski Rok Obywatela 2013, upowszechniającymi wiedzę na tematy związane z prawami obywateli, mieszkańców UE.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do odwiedzenia stoiska ERO 2013.

 

 
Kampania ERO 2013

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na Targi Wystawiennicze zorganizowane w

Parku Strzeleckim w Nowym Sącz w dniach 1 - 2 czerwca 2013 roku w godzinach 15.00-20.00,

realizowanych w ramach projektu "Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej".

Targi będą dla Fundacji EIRO miejscem

kampanii informacyjno-edukacyjnej "Europejskiego Roku Obywateli w Małopolsce 2013".

Odwiedzając nasze stoisko będzie można dowiedzieć się czym jest ERO 2013 oraz otrzymać ulotki informacyjne m.in o prawach obywateli w UE, mozliwości studiowania za granicą itp.

Targom Wystawienniczym towarzyszy piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka podczas którego przewidziano wiele atrakcji takich jak m.in:

 

Występy zespołów:

- Lachersi (Debiutanci w programie „Must Be The Music”),

- Promyczki,

- Wir Dance (pokaz tańca współczesnego),

- karate (pokaz),

- zespoły z Pałacu Młodzieży z Nowego Sącza (występy wokalne)

- występy zespołów tanecznych i wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury,

- teatr lalek z pokazem confetti.

Dodatkowo:

- bezpłatny catering w formie grilla, zimne napoje, słodycze

- zabawy (bieg z jajem, bieg w workach, malowanie rodzica przez dziecko, przeciąganie liny, puszczanie balonów z helem)

- pokaz motocykli,

- quady,

- clown (bańki mydlane, możliwość zrobienia zdjęcia),

- kuce,

- regionalni wystawcy,

- bezpłatne warsztaty dla dzieci (malowanie twarzy, balonowe zoo, „kącik małego artysty”)

- malowanie kredą po chodniku (konkurs na najładniejszy rysunek)

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 14 z 17

 

Nasi Partnerzy