środa, 22 Wrz 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 


Dzisiaj jest: Środa
22 Września 2021
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów - marzec 2020

W związku z pojawieniem się kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem Sars-Cov 2 pojawił się komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego przeznaczonego dla osob starszych.

Zachęcamy do zapoznania się z nim:

https://www.gov.pl/web/gis

koronawirus

 
Polskie Forum Seniorów

Miło nam poinformować, że Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatellskiego została sygnatariuszem Polskiego Forum Seniorów!

Polskie Forum Seniorów [dalej: PFS] to zawiązane we wrześniu 2019r. porozumienie organizacji pozarządowych pracujących z seniorami i dla seniorów stanowiące płaszczyznę współpracy i wymiany informacji w szczególności w zakresie formułowania i wyrażania opinii w sprawach ważnych dla środowiska osób starszych zarówno na szczeblu krajowym jak i regionalnym. PFS działa na zasadzie nieformalnej, dobrowolnej i apolitycznej grupy partnerskiej, nie posiadającej osobowości prawnej, nie stanowiącej odrębnego podmiotu w rozumieniu prawa, a także nie podlegającej obowiązkowi rejestracji. Polskie Forum Seniorów działa w ramach Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku - jest otwarte na wszelkie organizacje seniorskie, niezależnie od ich formy prawno – organizacyjnej.

Celem PFS jest:

a. inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dokumentów strategicznych oraz innych inicjatyw na szczeblu regionalnym i krajowym ważnych dla środowiska osób starszych,

b. rzecznictwo interesów osób starszych wobec sektora publicznego i innych środowisk,

c. stworzenie szerokiej reprezentacji środowiska organizacji seniorskich będącej partnerem dla organów administracji rządowej i samorządowej na szczeblu regionalnym i krajowym,

d. rozwijanie współpracy, kształtowanie standardów działania oraz umacnianie poczucia tożsamości środowiska organizacji seniorskich.

PFS realizuje swoje cele poprzez systematyczne opracowywanie i nadawanie biegu inicjatywom, opiniom, wnioskom, rekomendacjom oraz innym stanowiskom w sprawach istotnych dla seniorów i organizacji seniorskich. Opinie sygnatariuszy porozumienia w ww. sprawach są wyrażane i gromadzone za pośrednictwem strony internetowej www.forumseniorow.pl

forum

 
Seniorzy partycypują lokalnie - aktywnie i profesjonalnie

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego w okresie od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. realizuje projekt pn. „Seniorzy partycypują lokalnie - aktywnie i profesjonalnie”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

alt

Jego głównym celem jest jest upowszechnienie i podniesienie jakości partycypacji społecznej osób starszych w sprawach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem wzrostu współuczestnictwa seniorów w procesach decyzyjnych na poziomie lokalnym w ramach gminnych rad seniorów.

Więcej wiadomości o projekcie TUTAJ.

 
Broszura edukacyjno-informacyjna "BEZPIECZNY SENIOR"

s1

s2s3

s4

 
PUBLIKACJA "DOBRE PRAKTYKI W DZIAŁALNOŚCI GMINNYCH RAD SENIORÓW W POLSCE"

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Fundacji

alt

 
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Nowym Sączu

Fundacja IWO – Doradztwo Obywatelskie w okresie od 1 stycznia 2019r. do 31 grudnia 2019r. prowadzi Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Nowym Sączu (w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, przy. ul. Jagiellońskiej 33). Porad prawnych udzielają adwokaci oraz radcowie prawni codziennie, w godzinach od 16.00 – 20.00.

Od 1 stycznia 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba, która nie nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Warunkiem koniecznym do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej jest złożenie przez osobę uprawnioną pisemnego oświadczenia, iż nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 15

 

Nasi Partnerzy