środa, 22 Wrz 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 


Dzisiaj jest: Środa
22 Września 2021
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Informacja o sytuacji osób starszych za 2019 r.

Zachęcamy do zapoznania się z "Informacją na temat sytuacji osób starszych za 2019 rok". Publikacja składa się z trzech części:

1. Sytuacja społeczno-ekonomicznej osób starszych w Polsce

2. Polityka społeczna wobec osób starszych na szczeblu centralnym

3. Polityka społeczna wobec osób starszych na szczeblu regionalnym.

Aby przeczytać informację kliknj TUTAJ.

 

 
Program Aktywni+

Program Wieloletni na rzecz Osób Starszych AKTYWNI + na lata 2021-2025 od roku 2021 ma zastąpić „Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – ASOS”, którego realizacja kończy się w roku 2020. To niezwykle istotny dla całego środowiska senioralnego dokument gdyż w jego ramach corocznie maja być organizowane konkursy dotacyjne pozwalające na pozyskanie znaczących środków na różnorodne działania aktywizujące osoby w wieku 60+.

Szczegółowe informacje na temat projektu uchwały kliknij TUTAJ.

starsi

 
Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów!

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powstał z myślą o osobach 70+. Mogą oni uzyskać niezbędną pomoc w czasie pandemii bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z infolinią: 22 505 11 11 . Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora. Szczegóły: www.wspierajseniora.pl

senior

 
Raport Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych

Komisja Ekspertów ds. Osób Starszych działająca przy Rzeczniku Praw Obywatelskich od 2011 r. na zakończenie VII kadencji RPO, podjęła próbę podsumowania swojej pracy w ostatnich 5 latach. Opracowała listę najważniejszych wyzwań dotyczących sytuacji osób starszych w Polsce, a w rekomendacjach wskazała konieczne do podjęcia działania. Raport został przygotowany z myślą o instytucjach, organizacjach i osobach, które mają wpływ na jakość życia osób starszych w Polsce. Publikacja dostępna TUTAJ.

raport

 
Komunikat: Forum III Wieku 2020

W imieniu organizatorów Forum III Wieku, konferencji towarzyszącej Forum Ekonomicznemu w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju - Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Fundacji Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego, z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, zaplanowane na wrzesień br. XII Forum III Wieku nie odbędzie się.

Wyrażamy nadzieję, że organizacja naszych corocznych spotkań, dotyczących spraw seniorów, polityki senioralnej oraz srebrnej gospodarki, podczas których prowadzone były m.in: debaty, panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne będzie możliwe w przyszłym roku.

KOMUNIKAT

 
Tarcza antykryzysowa

23 czerwca 2020 r. Prezydent RP podpisał tzw. tarczę antykryzysową 4.0, tj. ustawę z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19.

Znalazły się w niej także rozwiązania dla NGO, w tym m.in.:

- możliwość ubiegania się o jednorazowo pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub statutowej organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które prowadziły działalność przed dniem 1 kwietnia 2020 r. [art. 77 pkt 40) ustawy];

- przedłużenie kadencji organów fundacji/ stowarzyszenia [art. 27 i art. 28 ustawy].

Tekst ustawy - http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1086

tarcza

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 15

 

Nasi Partnerzy