Przejdź do treści

Fundusz małych grantów projektu „Splot wartości 2.0”

Fundusz małych grantów projektu „Splot wartości 2.0” oferuje wsparcie finansowe na działania promujące wartości Unii Europejskiej, prawa podstawowe i demokratyczne zasady. Granty mogą być przeznaczone wyłącznie na realizację działań realizujących cele i priorytety programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV):

  • Wzmocnienie zdolności i odporności organizacji społeczeństwa obywatelskiego do ochrony i propagowania wartości Unii, w tym demokracji i poszanowania praworządności.
  • Wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego w ich wysiłkach na rzecz ochrony, promowania i podnoszenia świadomości w zakresie praw podstawowych i wartości demokratycznych.
  • Wspieranie dialogu, przejrzystości i dobrych rządów, również w przypadkach, gdy przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego się kurczy.

Kwalifikowane są wyłącznie działania realizowane na terenie Polski.

Projekty grantowe mogą mieć charakter lokalny, regionalny lub ogólnopolski.

Projekty grantowe w naborze na granty małe mogą być realizowane wyłącznie przez jeden podmiot (brak możliwości realizacji projektu grantowego w partnerstwie).

Informacje o konkursie grantowym oraz ogłaszanym naborze są dostępne na podstronie internetowej

Grantobiorca składa wniosek poprzez Generator Wniosków Aplikacyjnych znajdujący się na ww. stronie w terminie do 28 sierpnia 2025 do godz. 12:00.

Nabór na granty małe jest naborem jednoetapowym.

Grantobiorca wypełnia wniosek w języku polskim (z wyjątkiem pól dotyczących tytułu projektu oraz krótkiego opisu projektu w języku angielskim), natomiast budżet projektu grantowego sporządza w walucie euro.

Sesje informacyjne dla wnioskodawców (webinary):

– 10 lipca 2025, godzina 12:00

– 12 sierpnia 2025, godzina 17:00

Aby się zapisać kliknij tutaj: https://webinaria.ngo.pl/

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.