wtorek, 26 Sty 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 

Forum III Wieku 2012

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego od 2011 roku we współpracy z Sądeckim Uniwersytetem III Wieku oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń i Uniwersytetów III Wieku organizuje Forum III Wieku.
Od maja 2012 roku trwają przygotowania do tegorocznego Forum III Wieku, które będzie towarzyszyć Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju.
W dniu 6 września 2012 roku grupa blisko 150 osób – gości Forum III Wieku, wśród których będą przedstawiciele UTW z Polski i zagranicy oraz innych środowisk w tym organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych, instytucji kultury, zdrowia,  mediów lokalnych i ogólnopolskich, działających na rzecz aktywizacji starszego pokolenia, będzie uczestnikami dwóch paneli Forum III Wieku w Krynicy Zdrój.
Tematyka zaplanowanych paneli jest następująca:
1.    Integracja Społeczna w Dialogu Pokoleń – Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.
2.    Procesy Demograficzne. Wyzwanie dla NGO o lepszą jakość życia osób starszych.
Sesja Plenarna Forum III Wieku odbędzie się w dniu 7 września 2012 roku na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Sesja obejmie następujące panele:
1.    Profesjonalizacja sektorów UTW w Polsce (panel organizowany w ramach projektu „Profesjonalne Uniwersytety III Wieku w Polsce”)
2.    Seniorzy XXI Wieku – Wyzwania i Rekomendacje Działań.
Tego samego dnia zostaną uruchomione stoiska targowe w ramach w projektu „Sądecka Marka Turystyczna na Forum III Wieku 2012” – samodzielny projekt fundacji EIRO.
Następnie odbędą się warsztaty dla liderów UTW organizowane w ramach projektu „Profesjonalne Uniwersytety III Wieku w Polsce” dotyczące standardów działania UTW oraz procedur ich wdrażania.
Przewidziane są też liczne spotkania ze znanymi osobistościami związanymi z działalnością UTW z całej Polski, przedstawicielami instytucji państwowych, ministerstw, a także spotkania integracyjne na koncertach i innych występach artystycznych.

Patronaty honorowe objęli m.in.:
Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Ministrowie, Pełnomocnicy rządu, Województwo Małopolskie, Powiat Nowosądecki, Miasto Nowy Sącz

Dodatkowe informacje o powyższym wydarzeniu oraz innych atrakcjach przewidzianych w dniach 5-8 września 2012 roku można uzyskać na stronach:

http://forumtrzeciegowieku.pl

http://.sutw.pl
http://federacjautw.pl/putw/


KaJa

 
Sądecka_Marka_Turystyczna


Od 1 maja do 30 września 2012 roku Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego realizuje projekt dotyczący promocji Sądeckiej Marki Turystycznej na Forum III Wieku 2012.
Działania promujące polegają na opracowaniu katalogu firm i instytucji posiadających certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej, a następnie rozesłaniu ich do około 300 Uniwersytetów III wieku zlokalizowanych na terenie całej Polski.
Kolejnym działaniem promującym będzie przygotowanie stoisk targowych z produktami i usługami opatrzonymi Sądecką Marką Turystyczną, w Miasteczku Galicyjskim w dniu 7 września 2012 roku od godziny 12.30. Wydarzenie to towarzyszy 3-dniowej konferencji Forum III Wieku.
Promocja ofert turystyczno – wypoczynkowych, produktów i innych usług będzie realizowana z myślą nie tylko o sądeckich seniorach, ale także o seniorach z Polski, zagranicy i ich rodzinach.
Tym samym Miasteczko Galicyjskie w tym szczególnym dniu przekształci się nie tylko w „Miasteczko Seniorów”, ale również „Miasteczko Turystyki Sądeckiej”, w którym przy firmowych stoiskach będzie można nie tylko podziwiać produkty i usługi certyfikowane Sądecką Marką Turystyczną, ale także spróbować sądeckich specjałów kulinarnych.

 
Prezydencja w Unii Europejskiej

 
„Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej”

Fundacja EIRO w dniu 20 października 2011 roku organizuje konferencję i happening, które mają na celu przybliżenie istoty Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej pn. Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej”.

Impreza obejmuje dwa elementy - cześć konferencyjną w MCK Sokół i happaning na płycie Rynku w Nowym Sączu. PONIŻEJ PROGRAM:

RAMOWY PROGRAM PROJEKTU:

I CZĘŚĆ: Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, ul. J. Długosza 3

11.00 – 11.10: rozpoczęcie;

11.10 -12.10: prelekcja na temat "Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej – jej istota i wyzwania" – dr Jerzy Andrzej Wojciechowski (MSZ);

12.10 – 13.00: prelekcja na temat "Inwestycje Województwa Małopolskiego zrealizowane z funduszy unijnych" – Jakub Szymański (Urząd Marszałkowski);

13.00 – 13.20: dyskusja;

13.20 – 13.30: zakończenie konferencji i przejście na płytę Rynku .


II CZĘŚĆ: ul. Jagiellońska, Rynek w Nowym Sączu

13.30 – 13.45: przemarsz barwnego korowodu młodzieży szkolnej i akademickiej , a także przedstawicieli organizacji pozarządowych w koszulkach krajów UE, ozdobionego flagami, banerami promocyjnymi oraz balonikami w kolorach europejskich, wzbogaconego grą na bębnach oraz przy akompaniamencie muzycznym zespołu folklorystycznego;

 

Na rynku przewidziano pokazy trialu rowerowego Team KNOXX (Mistrzowie Świata),  występ podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" ze Starego Sącza, prezentujący poszczególne kraje UE, pokaz footballu Freestyle – Krzysztof Golonka, uczestnik programu Mam Talent, występ folklorystycznego zespołu muzycznego Dolina Słomki, konkursy i zabawy dla dzieci, prezentacja i degustacja potraw polskiej kuchni regionalnej oraz  kuchni wybranych krajów UE.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

Wstęp Wolny

 

 


Głównym partnerem  przedsięwzięcia „Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej” jest Województwo Małopolskie.

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 6 z 6

 

Nasi Partnerzy