wtorek, 26 Sty 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 

AKADEMIA OBYWATELA SENIORA - RELACJA Z ZAJĘĆ I GRUPY

Pierwsza grupa uczestników Akademii Obywatela Seniora wzięła udział w zajęciach 4-6 czerwca 2018 r. Relacja z ich przebiegu poniżej.

 

 

W pierwszym dniu warsztatów Akademia Obywatela Seniora realizowanych w ramach projektu "Gminne Rady Seniorów - profesjonalne, aktywne, skuteczne" uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami aktywności obywatelskie Seniorów. Po kierownictwem Pana Daniela Jachimowicza i Pana Wojciecha Nalepy, uczestnicy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego warto być aktywnym i włączać się działalność społeczności lokalnej?

Następnie omówiony został temat samorządu terytorialnego w Polsce - struktura, organy, jednostki organizacyjne oraz jego kompetencje, ze szczególnym uwzględnieniem samorządu gminnego.

Po nakreśleniu ram prawnych i organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego przyszła kolej na omówienie form współpracy organizacji seniorskich z samorządem lokalnym oraz scharakteryzowanie funkcjonowania Gminnych Rad Seniorów. Tematy te omawiane były podczas drugiego dnia warsztatów. Jego dopełnieniem było zaznajomienie uczestników z zasadami kształtowania i funkcjonowania programów współpracy samorządu lokalnego z organizacjami pozarządowymi i rad pożytku publicznego.

W ostatnim dniu warsztatów prowadzący zapoznali uczestników z tematyką małych grantów, inicjatyw lokalnych i innych form współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Na zakończenie zaprezentowane zostały dobre praktyki współpracy obywateli z samorządami lokalnymi.

alt

altZadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, edycja 2018 r. 

 

 

Nasi Partnerzy