piątek, 26 Lut 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 

Forum III Wieku 2017

 

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku już po raz 7 brała udział w organizacji Forum III Wieku – imprezie towarzyszącej Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju.

W dniach 6-9 września 2017 roku miały miejsce liczne wydarzenia, w których brali udział goście z Europy, politycy, przedstawiciele licznych organizacji działających na rzecz osób starszych, liderzy UTW z Polski i zza granicy.

Pierwszego dnia odbyła się debata na temat „Seniorzy w procesie zmian demograficznych. Diagnoza sytuacji osób starszych, rekomendacje kierunków zmian w polityce społeczno-gospodarczej Polski”.. Gościem specjalnym forum była dr Renate Heinisch – przedstawicielka Niemieckiej Federacji Organizacji Seniorów - BAGSO

Podsumowaniem dnia był występ regionalnego zespołu „Jakubkowianie”.

 

Na II dzień Forum III Wieku składał się udział grupy ponad 150 przedstawicieli UTW z Polski w dwóch panelach dyskusyjnych na Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju. Temat pierwszego panelu brzmiał: „Silver Generation. Srebrne pokolenie potencjałem srebrnej gospodarki. Bezpieczny senior – konsument na rynku usług i produktów”, oraz drugi: „Senior – Obywatel. Aktywność seniorów w życiu publicznym, w procesie zmian demograficznych”.

W III dniu Forum odbyły się dwie konferencje:

- „Wolontariat seniorów i dla seniorów – potrzeby, bariery, praktyka”

- VII Małopolskie Forum UTW.

Ostatniego dnia po śniadaniu odbyło się uroczyste podsumowanie Forum.

W Forum III Wieku w 2017 roku wzięło udział łącznie blisko 200 osób.

 

 

Nasi Partnerzy