poniedziałek, 25 Sty 2021


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

logo projekt

Działania w Partnerstwie

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Stycznia 2021
Światowy Dzień Środków Masowego
Przekazu
Imieniny obchodzą
Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł,
Tatiana, Tacjanna

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik
Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej !

W dniu 20 października 2011 r. odbyło się przedsięwzięcie pn. „Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej ! ” Głównym celem Konferencji była promocja Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej wśród mieszkańców regionu nowosądeckiego, a w szczególności wśród młodzieży oraz osób z pokolenia 50+.

Głównym Partnerem przedsięwzięcia pn.„Prezydencja Polski w UE- dowiedz się więcej ! ” było Województwo Małopolskie.

Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego włączyła się w proces upowszechniania wiedzy o integracji europejskiej; o sukcesach, jakie do tej pory udało się w tym zakresie osiągnąć ale także problemy zagrażające idei jedności Europy. Ponadto naszym celem było rozbudzenie zainteresowań uczniów, studentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych problematyką integracji kontynentu, a także życiem społecznym, politycznym oraz gospodarczym Polski i Europy.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 180 osób w tym m.in. słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, młodzież szkolna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. O. Langego w Nowym Sączu a także przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Nowosądeckiego.

Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe konferencja została w całości zorganizowana w MCK „Sokół” W ramach I części trwającej od 12.00 do 13.30 uczestnicy mieli możliwość wysłuchania następujących prelekcji:

I. "Polska w UE – UE w Polsce" dr Jerzy Andrzej Wojciechowski -
specjalista z zakresu Prawa Unii Europejskiej, wieloletni Dyrektor 
Departamentu w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie w Urzędzie 
Komitetu Integracji Europejskiej, zajmujący się harmonizacją prawa
polskiego z prawem  unijnym. Wykładowca akademicki, publicysta, autor    
książek dot. problematyki integracji europejskiej.

II. „Małopolskie inwestycje sfinansowane ze środków Unii Europejskiej”
Jakub Szymański Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Kraków;

III. „Wpływ mechanizmów finansowych Unii Europejskiej na rozwój obszarów
wiejskich na przykładzie LGD Korona Sądecka” Monika Turek;

Po części merytorycznej Konferencji uczestnicy mieli możliwość degustowania kuchni wybranych krajów Unii Europejskiej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach oraz Panią Genowefę Pilch –Lichoń z firmy Agroturystyka „Basia” wraz  z Panią Antoniną Nosal z firmy Agroturystyka „Orzeł”, w przerwie odbyły się także konkursy dla dzieci i młodzieży,

W ramach happeningu, wystąpiły następujące zespoły:

  • Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych ”Gniazdo” ze Starego Sącza wraz z dziećmi z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Starym Sączu oraz dzieci z Zespołu Szkół w Barcicach – program artystyczny prezentujący poszczególne kraje UE,
  • Krzysztof Golonka –pokaz football freestyle;
  • Zespół Regionalny „Dolina Słomki” wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Stroniu, Gimnazjum im. Tytusa Czyżewskiego w Przyszowej, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Łukowicy oraz Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej  – program folklorystyczny.
  • Team Koxx –pokazy trialu rowerowego.

 

Napisali, powiedzieli o nas :

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/4915/b/1.html

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-nowosadecki/1183194-madre-slowo-gietkie-cialo.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Mariola Pękala -Piekarska

Koordynator przedsięwzięcia

 
Prezydencja 2011

 

 
„Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej”

Fundacja EIRO w dniu 20 października 2011 roku organizuje konferencję i happening, które mają na celu przybliżenie istoty Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej pn. Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej”.

Impreza obejmuje dwa elementy - cześć konferencyjną w MCK Sokół i happaning na płycie Rynku w Nowym Sączu. PONIŻEJ PROGRAM:

RAMOWY PROGRAM PROJEKTU:

I CZĘŚĆ: Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, ul. J. Długosza 3

11.00 – 11.10: rozpoczęcie;

11.10 -12.10: prelekcja na temat "Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej – jej istota i wyzwania" – dr Jerzy Andrzej Wojciechowski (MSZ);

12.10 – 13.00: prelekcja na temat "Inwestycje Województwa Małopolskiego zrealizowane z funduszy unijnych" – Jakub Szymański (Urząd Marszałkowski);

13.00 – 13.20: dyskusja;

13.20 – 13.30: zakończenie konferencji i przejście na płytę Rynku .


II CZĘŚĆ: ul. Jagiellońska, Rynek w Nowym Sączu

13.30 – 13.45: przemarsz barwnego korowodu młodzieży szkolnej i akademickiej , a także przedstawicieli organizacji pozarządowych w koszulkach krajów UE, ozdobionego flagami, banerami promocyjnymi oraz balonikami w kolorach europejskich, wzbogaconego grą na bębnach oraz przy akompaniamencie muzycznym zespołu folklorystycznego;

 

Na rynku przewidziano pokazy trialu rowerowego Team KNOXX (Mistrzowie Świata),  występ podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" ze Starego Sącza, prezentujący poszczególne kraje UE, pokaz footballu Freestyle – Krzysztof Golonka, uczestnik programu Mam Talent, występ folklorystycznego zespołu muzycznego Dolina Słomki, konkursy i zabawy dla dzieci, prezentacja i degustacja potraw polskiej kuchni regionalnej oraz  kuchni wybranych krajów UE.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

Wstęp Wolny

 

 


Głównym partnerem  przedsięwzięcia „Prezydencja Polski w UE – dowiedz się więcej” jest Województwo Małopolskie.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 17 z 17

 

Nasi Partnerzy