środa, 18 Lip 2018


PORADĘ UZYSKAŁO

2428

OSÓB 

SZKOLENIE ODBYŁO

120

OSÓB

Nasze projekty

bez nazwy-1

Działania w Partnerstwie


Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak
Budżet Obywatelski Miasta Nowy Sącz - głosowanie

Od 25 czerwca do 2 lipca br. mieszkańcy Nowego Sącza mają mozliwość wyberać 1 z 20 projektów modernizacyjnych Nowego Sącza w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Szczegoły w załączeniu.

System.String[]
Załączniki:
Pobierz (BO_pismo informacyjne.pdf)BO_pismo informacyjne.pdf[ ]487 Kb
Pobierz (lista_projektow_BO2017-1.pdf)lista_projektow_BO2017-1.pdf[ ]151 Kb
 
Forum Subregionu Sądeckiego

VI posiedzeniu Forum Subregionu Sądeckiego

Odbędzie się w dniu 4 lipca 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej (sala sesyjna),

ul. Józefa Marka 9, 34-600 Limanowa.

System.String[]
 
Małopolskie NGO - rozwoj i współpraca

Federacja Małopolska Pozarządowa rozpoczyna realizację projektu „Małopolskie NGO – rozwój i współpraca”, który ma na celu poprawę jakości i skuteczności działań małopolskich organizacji pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych.

DLA KOGO
Oferta projektu skierowana jest do małopolskich organizacji pozarządowych i ich pracowników – członków zarządu, kluczowych liderów i innych osób aktywnie działających w małopolskich organizacjach III sektora.

OFERTA
W ramach projektu proponujemy różnorodne formy rozwoju i wsparcia organizacji pozarządowych:
SzkoleniaDoradztwoSpotkania sieciujące i platforma wymiany usługGranty na mini-projekty partnerskie

Na zgłoszenia organizacji czekamy do 30 czerwca 2016 r.

Dodatkowe informacje oraz dokumenty projektowe: kliknij tutaj.

System.String[]
 
X Powiatowe Forum NGO w Krynicy Zdroju

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w

X jubileuszowym Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych,

 które odbędzie się

9 czerwca br. o godz. 14.00 w Krynicy Zdroju.

Zgłoszenia (nazwa organizacji oraz ilość osób) prosimy przekazywać drogą telefoniczną (600 401 428 lub 018 41 41 807) lub e-mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) w terminie do dnia 31 maja br.

Załączniki:
Pobierz (Program Forum.pdf)Program Forum.pdf[ ]63 Kb
 
Z Ojczyzną na sztandarze! - debata

Instytut Spraw Publicznych, wydawca kwartalnika Trzeci Sektor zaprasza na debatę:

Z ojczyzną na sztandarze!
Debata o narodzie, patriotyzmie i społeczeństwie obywatelskim

Pracownia Duży Pokój,
ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa

31 maja 2016, 18:00

Podczas debaty zastanowimy się nad tym, jaką rolę - w i dla społeczeństwa obywatelskiego - pełnią wartości narodowe i patriotyczne.

Podyskutujemy o różnych obliczach działań zbiorowych Polaków, dla których te idee są ważne. Zastanowimy się nad tym, czy wartości narodowe i patriotyczne kryją w sobie potencjał mobilizacyjny i mogą przyczynić się do wzrostu aktywności społecznej Polaków, ale też podyskutujemy, jakie niebezpieczeństwa może ze sobą nieść odwoływanie się do nich w aktywności zbiorowej.

System.String[]
 
V Kongres "Obywatel Senior"

Senior ma prawo do niezależnego życia i integracji społecznej – twierdzi dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.. Będzie o tym mówił drugiego dnia V Kongresu „Obywatel Senior”, czyli 9 maja w Parku Śląskim w Chorzowie.

RPO uważa, że osoby starsze powinny otrzymywać takie wsparcie, aby mogły jak najdłużej mieszkać u siebie, wśród sąsiadów, rodziny, mając zapewniony dostęp do zajęć, które mogą wykonywać, i usług, których potrzebują. Realny wpływ na zapewnienie tych praw ma lokalny samorząd: władze lokalne, instytucje, rady seniorów, organizacje społeczne, lokalni aktywiści, sami seniorzy oraz pokolenia ich dzieci, wnuków i prawnuków.

O certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom starają się w tym roku gminy z całej Polski. Kto dostanie wyróżnienie – okaże się w poniedziałek ok. godz. 14. Gminy pochwaliły się: zaprojektowanym przez seniorów parkiem z szachami, siłownią, torem do gry w boule; bezpłatnymi szczepienia przeciw różnym chorobom; gminną bezpłatna wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji, imprezami, wycieczkami, szkoleniami…

Będzie też naukowo. Seks po sześćdziesiątce - czy skazany jest na emeryturę? O tym opowie prof. Violeta Skrzypulec-Plinta ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w poniedziałek 9 maja o godz. 10.30 w Skansenie. A o tym, czy bakterie chorują, są nieśmiertelne, uprawiają seks – dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Politechniki Śląskiej (godz. 16.30).

Pierwszego kongresowego dnia (8 maja) planujemy: wystepy artsytów dojrzałych, warsztaty teatralne, malowanie kongresowego logo, ćwiczenia z Erwiną Ryś-Ferens, panczenistka, medalistka mistrzostw Polski i Europy, trening nordic walking, porady zdrowotne na kilkunastu stoiskach, o zdrowym jedzeniu i ćwiczeniach dla osób starszych opowie Jolanta Kwaśniewska, była Pierwsza Dama, a dziś prezes Fundacji „Porozumienie bez Barier”. Będą też stoiska z rękodziełem, porady (prawo, bezpieczeństwo, emerytury, pomoc społeczna), pasjonujące doświadczenia, treningi z psami, symulator wypadków, wycieczki i gra terenowa po atrakcyjnych miejscach Parku i posiłek na Kartę Seniora, czyli… dowód osobisty dla osoby przynajmniej 60-letniej.

Wszystkie wydarzenia, atrakcje Kongresu są bezpłatne.

Kontakt: Ewa Kulisz, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 666 031 514

Cały program, wszystkie informacje, formularz zgłoszeniowy na www.obywatelsenior.pl

Jak wspierać osoby starsze w środowisku lokalnym? Zestaw porad na ten temat przygotowała działająca przy RPO Komisja Ekspertów ds. Osób Starszych. Obejmuje on: bezpieczeństwo ekonomiczne, zdrowie, opiekę, bezpieczeństwo w środowisku zamieszkania, czas wolny, edukację, mieszkania. Warto posłuchać pomysłów fachowców.


W czasie Kongresu zaplanowaliśmy również: warsztaty prawne, dla rad seniorów i dla liderów. W ramach bloku Gminy Przyjazne Seniorom posłuchamy m.in. gości z Kraju Basków, którzy opowiedzą o projektach dla seniorów, wyników ankiet dotyczących warunków życia seniorów w województwie śląskim oraz pomysłów na działania dla seniorów z całej Polski. 

 

System.String[]
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 27

 

Nasi Partnerzy