• AKTUALNOŚCI

  AKADEMIA AKTYWNEGO OBYWATELA – krótkie podsumowanie

  Za nami są już trzy edycje warsztatów Akademia Aktywnego Obywatela przeprowadzonych w ramach projektu „Obywatele partycypują lokalnie – aktywnie i profesjonalnie!” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwo Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 • AKTUALNOŚCI

  III edycja Akademii Aktywnego Obywatela za nami

  W dniach 27-29 września br. odbyła się trzecia, ostatnia w tym roku, edycja warsztatów pn. Akademia Aktywnego Obywatela. W zajęciach wzięło udział 12 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności społecznej z Bielska-Białej, Tych, Krynicy-Zdroju, Krakowa oraz Działdowa. Na kolejne warsztaty zapraszamy już w przyszłym roku!

 • AKTUALNOŚCI

  II edycja Akademii Aktywnego Obywatela za nami

  W dniach od 1 do 3 września br. odbyła się kolejna, druga edycja warsztatów pn. Akademia Aktywnego Obywatela. Tym razem w zajęciach wzięło udział 14 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności społecznej ze Starachowic, Płocka, Nowego Targu, Zamościa, Legionowa, Ropy, Warszawy i Łosia.

 • AKTUALNOŚCI

  I edycja Akademii Aktywnego Obywatela za nami

  W dniach 25-27 sierpnia br. odbyła się pierwsze edycja warsztatów pn. Akademia Aktywnego Obywatela. W zajęciach wzięło udział 10 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Legionowa, Tylicza, Krynicy-Zdroju i Piwnicznej Zdroju.

 • AKTUALNOŚCI

  Akademia Aktywnego Obywatela -rozpoczynamy rekrutację

  Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego zaprasza do udziału w bezpłatnych, 3-dniowych warsztatach z cyklu „AKADEMIA AKTYWNEGO OBYWATELA”, organizowanych w ramach projektu „Obywatele partycypują lokalnie-aktywnie i profesjonalnie!” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwo Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 • AKTUALNOŚCI

  Kolejny projekt do realizacji

  Z radością informujemy, że w dniach od 1 lipca 2021 roku do 31 grudnia 2022 roku realizujemy projekt „”Obywatele partycypują lokalnie – aktywnie i profesjonalnie”. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach projektu realizowane będą następujące zadania: 1. organizacja i przeprowadzenie cyklu warsztatowo-doradczego „Akademia Aktywnego Obywatela” – 9 warsztatów, 2. prowadzenie Punktu Informacyjno-Doradczego dla dzialających i tworzących się organizacji pozarządowych/ciał dialogu obywatelskiego, 3. opracowanie i dystrybucję publikacji „Dobre praktyki partycypacji publicznej w Polsce”. Projekt przeznaczony jest dla osób będących liderami/przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, które chcą w przestrzeni lokalnej podjąć i realizować inicjatywę o charakterze obywatelskim.

 • AKTUALNOŚCI

  Rozpoczynamy realizację nowego projektu!

  Miło nam poinformować iż w terminie 1 maj do 31 grudnia 2021 roku realizujemy projekt pt: „Bezpieczny Senior – świadomy obywatel” w ramach Prokramu Aktywni +. Projekt ten zakłada realizację następujących działań: 1.organizacja i przeprowadzenie cyklu szkoleniowo-doradczego Akademia Lokalnego Animatora Bezpieczeństwa Seniorów, 5 edycji dla 60 osób 2. opracowanie i ogólnopolska dystrybucja 3 broszur informacyjno-edukacyjnych pn Bezpieczny Senior 3. Prowadzenie Punktu Konsultacyjno-Doradczego Bezpieczny Senior – świadomy Senior. Grupę docelową tego projektu stanowią osoby 60+ w tym będącymi liderami/przedstawicielami organizacji seniorskich i/lub członkami gminnych rad seniorów w Polsce.

 • AKTUALNOŚCI

  Badanie jakości życia seniorów 60+ – SeniorHub

  Ponad połowa (59,5%) badanych osób 60+ w Polsce deklaruje, że ich kondycja psychiczna jest gorsza niż przed pandemią. Co więcej, spada ich aktywność fizyczna, wzrasta zmęczenie wynikające z obostrzeń, a także trudności związane z korzystaniem z usług leczniczych. To wyniki pierwszego w Polsce badania jakości życia osób 60+ w trakcie pandemii COVID-19, które przeprowadził SeniorHub. Instytut Polityki Senioralnej. Więcej o wynikach badania można przeczytać tutaj.

 • AKTUALNOŚCI

  Potrzeby i zdrowie seniorów w czasie COVID -19. Raport z badań

  Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej we współpracy z koordynatorami programu społecznego „Adamed dla Seniora” przeprowadził badanie pt. „Potrzeby i zdrowie seniorów podczas COVID-19”. Poniżej zamieszczamy raport z ww. badania oraz informację prasową z wynikami. Raport z badania „Potrzeby i zdrowie seniorów podczas COVID-19″ Informacja prasowa: Niepokojące wyniki raportu: trudny dostęp do lekarza, brak badań i coraz gorszy stan psychiczny seniorów